logotype


Aby mieć większe przywileje niż inni...
Zarejestruj się (1 min)
To jest (i już zawsze będzie) darmowe.


Trzy proste kroki:

[ 1 ] Strona rejestracyjna
[ 2 ] Wypełnienie formularza
[ 3 ] Potwierdzenie rejestracji

Rejestracja >> kliknij


 


[Aktualizacja] SMS z numeru 60459 - kolejni naciągacze Drukuj Email
Wpisany przez Roman Drochomirecki  |  środa, 16 marca 2011 17:07

Tweet

"Liga Mistrzów na zywo w Twoim telefonie! Real Madrid - Olympique Lyon dziś o 20:30! Transfer danych za darmo! Wyślij START MFUN na 60459! 4,88zł/tydz"

- Taką oto niezamówioną wiadomość dostałem dzisiaj (16.03.2011) od nieznanej firmy, która pobierając automatycznie co tydzień kwotę blisko 5 złotych, bedzie mi oferować darmową transmisję. Wiadomość sama sobie zaprzecza.

Wiadomość przyszła na nr telefonu PLAY. Mam wyłączoną usługę dostarczania treści reklamowych. W związku z tym, nie ma mozliwości, aby operator oferował mi darmową transmisję danych, kiedy każe płacić, ale za coś innego. Jak zwykle radzę trzymać się
z daleka z tego typu ofert.

Aktualizacja 18.03.2011

Otrzymałem telefon od czytelnika, który otrzymał wiadomość SMS z numeru 60459 i zapłacił - nie 4,88 jak podawane jest w SMS reklamowym, ale pond 30 zł! Abonent sieci zadzwonił do działu obsługi klienta celem wyjaśnienia sytuacji. Powiedziano mu, że to bardzo często firmy żerujące na niewiedzy użytkownika, wprowadzają w błąd i naciągają klientów w postaci płatnych przychodzących SMS.

Usługi reklamowe można wyłączyć, natomiast co rusz, SMS przychodzą z nowych numerów i ciężko jest blokować wszystkie, takie które rzeczyiście są własnością firm rozsyłające tego typu treści.

Dla przypomnienia warto takie rzeczy zgłaszać do UKE (Urząd komunikacji elektronicznej) - właściwego urzedu, który zajmuje się problemami nadużyć.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

 
ekodrukowanie.com.pl
0 # ekodrukowanie.com.pl 2011-03-26 10:34
Dziś nie brakuje firm,które naciągają na wysokopłatne smsy,także znane osoby zostają zwykłymi naciągaczami-pr zykład pan Chajzer i loteria pusty sms(a tłumaczył się,że nie wiedział o co chodzi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
ALx
0 # ALx 2011-03-30 12:28
Witam. Tez otrzymalem takiego smsa i nie mogę nigdzie znaleźć właściciela tego numeru. Poradze tylko zeby NIGDZIE w internecie nie podawac swojego nru telefonu. Pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
Robert
0 # Robert 2016-04-17 09:31
Ktoś pisze żeby takie praktyki zgłaszać do UKE.Dobre sobie.Pół Warszawy trudni się tym procederem.W necie istnieje lista tych jedno osobowych Sp Zoo.UKE doskonale wie o tym.Ale nikt nic nie zrobi bo to milionowy biznes także dla Skarbu Państwa.No cóż egzystujemy w takim państwie.Teoret ycznym państwie -poresztą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
Joomla SEO powered by JoomSEF