logotype


Aby mieć większe przywileje niż inni...
Zarejestruj się (1 min)
To jest (i już zawsze będzie) darmowe.


Trzy proste kroki:

[ 1 ] Strona rejestracyjna
[ 2 ] Wypełnienie formularza
[ 3 ] Potwierdzenie rejestracji

Rejestracja >> kliknij


 

Windows i Microsoft

26
Feb
    Usunięcie reklamy w pakiecie Office 2010 Starter.

word2010starterMuszę Wam przyznać, że boks reklamowy na dole po prawej stronie, który pojawia się w pakiecie Office 2010 Starter jest stosunkowo uciążliwy i niemożliwy do usunięcia „domowymi” sposobami.

Na wyświetlanie reklamy składa się umowa licencyjna na którą wyraziliśmy zgodę przy inicjalizacji tego pakietu. Pakiet ten nie zawiera też zaawansowanych funkcji, które są używane z biznesie. Dodatkowo jako, że pakiet ten udostępniany jest przez Microsoft za darmo, zainstalowane są tylko dwa programy główne: Word 2010 starter i Excel 2010 starter, prosty program do szybkiej i łatwej obróbki plików jpg, png, tiff czy gif - Microsoft Office Picture Manager oraz oprogramowanie pozwalające na stworzenie przenośnej wersji wyżej wymienionych programów, np. na pendrive.

 
 

12
Dec
    Czy to już koniec pirackich Windows? Mit?

Zastanawiające jest jak bardzo gigant z Redmond próbuje zabezpieczyć swoje produkty przed łamaniem zabezpieczeń. Systemy operacyjne Windows, są najczęściej wykorzystywanym nielegalnie oprogramowaniem na świecie. Piszę to tutaj, ponieważ pamiętam lekcje z kryptografii i możliwości, jakie oferuje szyfrowanie, ale też z jednego pozytywnego aspektu.

Otóż, po tym jak Microsoft wprowadził w systemie operacyjnym XP metodę aktywacji systemu WGA (Windows Genuine Advantage), narzędzia, które sprawdza legalność systemu operacyjnego on-line, sprawa nieco ucichła. W Windows 7, Microsoft zabrał się ponownie do pracy usprawniając metodę, która notorycznie jest, w bardzo szybkim czasie łamana przez hakerów. Tym razem wymyślono WAT (Windows Activation Technologies), które zostanie wprowadzone najprawdopodobniej z dużą aktualizacją systemu Service Pack 1.

Z myślą o legalnych użytkownikach Microsoft przygotował szereg przydatnego, darmowego oprogramowania czy bezpłatną obsługę techniczną. W Rosji otworzono nawet sklep internetowy, gdzie bez wychodzenia z domu można zakupić po specjalnych cenach produkty giganta.

Czy to WGA czy WAT, sprawa i tak prędzej czy później może być łamana w szarej strefie.

 
 


Strona 1 z 3
Joomla SEO powered by JoomSEF