logotype


Aby mieć większe przywileje niż inni...
Zarejestruj się (1 min)
To jest (i już zawsze będzie) darmowe.


Trzy proste kroki:

[ 1 ] Strona rejestracyjna
[ 2 ] Wypełnienie formularza
[ 3 ] Potwierdzenie rejestracji

Rejestracja >> kliknij


 


Czułość modemu w Samsung N150-Hap1 Drukuj Email
Wpisany przez Roman Drochomirecki  |  sobota, 07 stycznia 2012 06:50

Tweet

slaby_sygnal

"Witam,
mam pytanie odnośnie netbooka Samsung N150. Chodzi mi konkretnie o wbudowany modem (w modelu HAP-1) a dokładniej o jego czułość. Na filmie na YT widać, że "złapał" Pan 3 kreski na 5 możliwych w dużym mieście, gdzie zasięg Plusa jest w każdym miejscu maksymalny.

Oznacza to, że modem nie jest jakiś super czuły. Ale chciałbym, żeby Pan to potwierdził (jeśli to możliwe) poprzez wykorzytanie modemu USB i nawiązanie połączenia w programie Mobile Partner (lub w dedykowanym dla iPlusa - iPlus Managerze).

Taki test byłby myślę miarodajny. Planuję zakup tego netbooka i zastanawiam się czy warto dopłacać do modelu HAP1 czy lepiej wziąć np. N150 Plus (mający lepsze wyposażenie przy niższej/podobnej cenie). Miałem go używać do Aero2, ale mam słaby zasięg (jego kraniec) więc nie wiem czy warto kupować z modemem. Wiadomo, wystające modemy łatwo uszkodzić, a poza tym wyglądają okropnie, no ale "podobno" oferują większą czułość pracy niż te wbudowane."

 

Odpowiedź:

Szczerze mówiąc jest z tym bardzo różnie. Testy przeprowadzałem na własną rękę i mogę powiedzieć, że aplikacja iPlus pokazuje 3 kreski na 5 możliwych w mojej lokalizacji Szczecina - w pomieszczeniu jak i na zewnątrz budynków. Choć nadajniki Plusa wiszą ok. 150 m ode mnie. Dlatego nie należy brać na poważnie tego poziomu sygnału. Telefony z modemem HSDPA (SE Xperia Neo, SE W995) pokazuje zasięg na full dokładnie w tym samym miejscu...

Co innego, jeśli połączenie nawiązywane jest na terenie wiejskim, gdzie wewnątrz budynków jest problem z normalną rozmową. Zaczynamy kombinowanie. Wymuszenie rodzaju działania częstotliwości i zmuszenie modemu do pracy w jednym paśmie, pozwoli na sprzężenie i w miarę stabilną pracę.

Jeśli mamy kraniec sygnału, tak jak Pan napisał, wtedy niezbędny jest modem podłączony na przedłużaczu USB i do niego najlepiej podpięta antena (chociaż dookólna), która ściągnie lepszej jakości sygnał, pozwalając na stabilniejszą pracę w sieci. Dlatego jeśli zamierzamy korzystać w najróżniejszych miejscach w Polsce (jak i za granicą 2-5 km) to lepszy okaże się modem zewnętrzny z wejściem na antenę.

Spotkałem się z sytuacją, gdzie postawiony nadajnik na terenie wiejskim (Dobra Nowogardzka, zachodniopomorskie, sieć PLAY) „słabnie” wraz z ilością podłączonych naraz urządzeń. Oprócz tego zwiększone zostaje natężenie ruchu, co powoduje zauważalnie braki transmisyjne co sprawia, że komfort korzystania z Internetu nieprzyjemnie ulega pogorszeniu.

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

 
Tomasz_Kowalski
0 # Tomasz_Kowalski 2013-12-05 19:37
A ja mam w telefonie kartę z play, gdzie zawsze jest darmowy internet (jak jest aktywne konto) a jak sobie wykupie pakiet to wiadomo jest lepszy (na telefonie).
I mam zamiar kupic tego netbooka 150'tke i nie wiem czy będzie taki sam internet działał !
PROSZĘ O ODPOWIEDŹ!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
Joomla SEO powered by JoomSEF