logotype


Aby mieć większe przywileje niż inni...
Zarejestruj się (1 min)
To jest (i już zawsze będzie) darmowe.


Trzy proste kroki:

[ 1 ] Strona rejestracyjna
[ 2 ] Wypełnienie formularza
[ 3 ] Potwierdzenie rejestracji

Rejestracja >> kliknij


 

Z życia

3
Jul
    Wszystkie ikony na pulpicie i w menu start otwierają się za pomocą... jednego programu

rstrui.exeU jednego z moich klientów wystąpił problem polegający na tym, iż wszystkie utworzone skróty otwierał firefox... Odnośniki te (wszystkie jak leci) zaczynały się zawsze od http://scieżka_dostepu/program.exe. Dodatkowo ikony tych odnośnikow były jednakowego wyglądu.

Najprawdopodobniej (nieświadomie) po instalacji złośliwego oprogramowania pojawił się tego typu przypadek.

Rozwiązanie:

Należy kliknąć menu start->w pole "wyszukaj programy i pliki" lub poprzez kombinację klawiszy windows+r
wpisać rstrui.exe i wcisnąć enter.

W tym momencie należy wybrać system z datą, gdzie wszystko było wporządku. Kilka ładnych chwil potrwa, zanim ujrzymy, że system Windows znowu działa jak dawniej.

 
 

16
Mar
    [Aktualizacja] SMS z numeru 60459 - kolejni naciągacze

"Liga Mistrzów na zywo w Twoim telefonie! Real Madrid - Olympique Lyon dziś o 20:30! Transfer danych za darmo! Wyślij START MFUN na 60459! 4,88zł/tydz"

- Taką oto niezamówioną wiadomość dostałem dzisiaj (16.03.2011) od nieznanej firmy, która pobierając automatycznie co tydzień kwotę blisko 5 złotych, bedzie mi oferować darmową transmisję. Wiadomość sama sobie zaprzecza.

Wiadomość przyszła na nr telefonu PLAY. Mam wyłączoną usługę dostarczania treści reklamowych. W związku z tym, nie ma mozliwości, aby operator oferował mi darmową transmisję danych, kiedy każe płacić, ale za coś innego. Jak zwykle radzę trzymać się
z daleka z tego typu ofert.

Aktualizacja 18.03.2011

Otrzymałem telefon od czytelnika, który otrzymał wiadomość SMS z numeru 60459 i zapłacił - nie 4,88 jak podawane jest w SMS reklamowym, ale pond 30 zł! Abonent sieci zadzwonił do działu obsługi klienta celem wyjaśnienia sytuacji. Powiedziano mu, że to bardzo często firmy żerujące na niewiedzy użytkownika, wprowadzają w błąd i naciągają klientów w postaci płatnych przychodzących SMS.

Usługi reklamowe można wyłączyć, natomiast co rusz, SMS przychodzą z nowych numerów i ciężko jest blokować wszystkie, takie które rzeczyiście są własnością firm rozsyłające tego typu treści.

Dla przypomnienia warto takie rzeczy zgłaszać do UKE (Urząd komunikacji elektronicznej) - właściwego urzedu, który zajmuje się problemami nadużyć.

 
 


Strona 1 z 4
Joomla SEO powered by JoomSEF