logotype


Aby mieć większe przywileje niż inni...
Zarejestruj się (1 min)
To jest (i już zawsze będzie) darmowe.


Trzy proste kroki:

[ 1 ] Strona rejestracyjna
[ 2 ] Wypełnienie formularza
[ 3 ] Potwierdzenie rejestracji

Rejestracja >> kliknij


 


Jak sciągać filmiki z Youtube Drukuj Email
Wpisany przez Roman Drochomirecki  |  czwartek, 15 grudnia 2011 13:43

Tweet

Ostatnio nasiliły się pytania dot. jak pobierać filmy z Youtube?

W niezwykłe popularnym portalu z materiałami wideo co minutę ląduje ok. 60 godzin nagrań i z roku na rok szacunkowo wielkości te zwiększają się o kolejne 50% (!), co powoduje, że nawet gdybyśmy chcieli wszystko obejrzeć, to z pewnością zabrakło by nam życia. YouTube.com nie ma konkurencji...

Ale do rzeczy.

Filmy w YouTube.com są chronione prawem autorskim i 90% z nich nie można pobierać. Istnieją jednak wyjątki, np. przemówienia polityków, gdzie zamieszczony jest przycisk downloadu. Jednak w większości przypadków, klipy filmowe można przeglądać tylko za pomocą przeglądarki internetowej.

Istnieją jednak narzędzia, dzięki, którymi będziemy mogli testowo pobierać filmy, które obchodzą zabezpieczenia pobierania.

1) Sposób opisywałem na łamach warsztatuinternetowego w 2010 roku w tym miejscu.
2) Sposobem jest pobranie programu, którego nawet nie trzeba będzie instalować, ponieważ działa od razu po pobraniu na dysk.

Kliknij więc poniżej artykułu na link - znajduje się dołączony załącznik o nazwie YouTube Downloader HD, pobierz i uruchom program.

Na poniższym zrzucie ekranu, zaznaczyłem optymalne parametry ściągania plików.

2a) Jeśli masz wydajny komputer, zaznacz z listy rozwijanej MP4 video HD - (720p) dla wysokiej jakości filmu. Ściągniesz taki plik, jeśli będzie dostępny. Jeśli nie, pobierze ten o niższej jakości.
2b) Zaznacz też "ptaszkiem" pole Convert FLV to AVI. Unikniesz problemów z odtwarzanie plików przez domyślny odtwarzacz zainstalowany na komputerze lub zaznacz Convert FLV o mp4 jeśli masz zamiar odtwarzać ściągnięty plik w produkatach Apple, np iPod czy iPad.
2c) W polu "save to" wybierz przycisk "browse" i wskaż miejsce zapisu plików. Domyślnie będą zapisywane w moje dokumenty.

youtube Dalej obsługa programu sprowadza się do wklejenia adresu URL w pole "Video URL" z interesującym nas materiałem i kliknięcie przycisku "Download".

youtube2

 

 

Attachments:
File Opis File size Last modified
Download this file (YouTubeDownloaderHD.exe)YouTube Downloader HD Prosty program umożliwiający pobieranie filmów z popularnego serwisu 4646 Kb 04.09.2013 21:30
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

 
Krzychu
+1 # Krzychu 2012-07-08 10:03
Myślę, że pod tym względem dużo lepszy jest program Freemake Video Converter - freeware oczywiście. Choćby z tego względu, że od razu możemy przekonwertować materiał na wiele formatów [ również mp3 ].
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
farfal
0 # farfal 2013-09-09 20:37
Co do pobierania z Yuotube i wrzuty to proponuje takie sposoby:

1:
www.youtube.com/watch?v=mvHnRq-IocQ
2:
www.youtube.com/watch?v=Q9R4NxHd6Nk
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
Joomla SEO powered by JoomSEF