7
Jan
|
Czułość modemu w Samsung N150-Hap1 | |
"Witam, Oznacza to, że modem nie jest jakiś super czuły. Ale chciałbym, żeby Pan to potwierdził (jeśli to możliwe) poprzez wykorzytanie modemu USB i nawiązanie połączenia w programie Mobile Partner (lub w dedykowanym dla iPlusa - iPlus Managerze). Taki test byłby myślę miarodajny. Planuję zakup tego netbooka i zastanawiam się czy warto dopłacać do modelu HAP1 czy lepiej wziąć np. N150 Plus (mający lepsze wyposażenie przy niższej/podobnej cenie). Miałem go używać do Aero2, ale mam słaby zasięg (jego kraniec) więc nie wiem czy warto kupować z modemem. Wiadomo, wystające modemy łatwo uszkodzić, a poza tym wyglądają okropnie, no ale "podobno" oferują większą czułość pracy niż te wbudowane."
Odpowiedź: Szczerze mówiąc jest z tym bardzo różnie. Testy przeprowadzałem na własną rękę i mogę powiedzieć, że aplikacja iPlus pokazuje 3 kreski na 5 możliwych w mojej lokalizacji Szczecina - w pomieszczeniu jak i na zewnątrz budynków. Choć nadajniki Plusa wiszą ok. 150 m ode mnie. Dlatego nie należy brać na poważnie tego poziomu sygnału. Telefony z modemem HSDPA (SE Xperia Neo, SE W995) pokazuje zasięg na full dokładnie w tym samym miejscu... Co innego, jeśli połączenie nawiązywane jest na terenie wiejskim, gdzie wewnątrz budynków jest problem z normalną rozmową. Zaczynamy kombinowanie. Wymuszenie rodzaju działania częstotliwości i zmuszenie modemu do pracy w jednym paśmie, pozwoli na sprzężenie i w miarę stabilną pracę. Jeśli mamy kraniec sygnału, tak jak Pan napisał, wtedy niezbędny jest modem podłączony na przedłużaczu USB i do niego najlepiej podpięta antena (chociaż dookólna), która ściągnie lepszej jakości sygnał, pozwalając na stabilniejszą pracę w sieci. Dlatego jeśli zamierzamy korzystać w najróżniejszych miejscach w Polsce (jak i za granicą 2-5 km) to lepszy okaże się modem zewnętrzny z wejściem na antenę. Spotkałem się z sytuacją, gdzie postawiony nadajnik na terenie wiejskim (Dobra Nowogardzka, zachodniopomorskie, sieć PLAY) „słabnie” wraz z ilością podłączonych naraz urządzeń. Oprócz tego zwiększone zostaje natężenie ruchu, co powoduje zauważalnie braki transmisyjne co sprawia, że komfort korzystania z Internetu nieprzyjemnie ulega pogorszeniu.
1 komentarz
|
|
15
Dec
|
Jak sciągać filmiki z Youtube | |
Ostatnio nasiliły się pytania dot. jak pobierać filmy z Youtube? W niezwykłe popularnym portalu z materiałami wideo co minutę ląduje ok. 60 godzin nagrań i z roku na rok szacunkowo wielkości te zwiększają się o kolejne 50% (!), co powoduje, że nawet gdybyśmy chcieli wszystko obejrzeć, to z pewnością zabrakło by nam życia. YouTube.com nie ma konkurencji... Ale do rzeczy. Filmy w YouTube.com są chronione prawem autorskim i 90% z nich nie można pobierać. Istnieją jednak wyjątki, np. przemówienia polityków, gdzie zamieszczony jest przycisk downloadu. Jednak w większości przypadków, klipy filmowe można przeglądać tylko za pomocą przeglądarki internetowej. Istnieją jednak narzędzia, dzięki, którymi będziemy mogli testowo pobierać filmy, które obchodzą zabezpieczenia pobierania. 1) Sposób opisywałem na łamach warsztatuinternetowego w 2010 roku w tym miejscu. Kliknij więc poniżej artykułu na link - znajduje się dołączony załącznik o nazwie YouTube Downloader HD, pobierz i uruchom program. Na poniższym zrzucie ekranu, zaznaczyłem optymalne parametry ściągania plików. 2a) Jeśli masz wydajny komputer, zaznacz z listy rozwijanej MP4 video HD - (720p) dla wysokiej jakości filmu. Ściągniesz taki plik, jeśli będzie dostępny. Jeśli nie, pobierze ten o niższej jakości. Dalej obsługa programu sprowadza się do wklejenia adresu URL w pole "Video URL" z interesującym nas materiałem i kliknięcie przycisku "Download".
|
|
Więcej artykułów…
|
Strona 1 z 5 |