logotype


Aby mieć większe przywileje niż inni...
Zarejestruj się (1 min)
To jest (i już zawsze będzie) darmowe.


Trzy proste kroki:

[ 1 ] Strona rejestracyjna
[ 2 ] Wypełnienie formularza
[ 3 ] Potwierdzenie rejestracji

Rejestracja >> kliknij


 2
Nov
    Nowy komputer stacjonarny? Sprawdź co kupić.

Spece od marketingu wymyślają coraz to nowe sposoby na tych co specjalizują się w niekupowaniu. Wzięcie na rynku komputerów stacjonanrych z roku na rok spada na rzecz komputerów przenośnych. Powinieneś się zawczasu rozeznać, zanim sprzedawca poleci Ci przestarzałą konfiguracje.

Dostaję bardzo dużo zapytań: "Panie Romanie, szukam komputera dla syna. Lubi gry i bawi się przy zdjęciach".

Zestawy do gier, multimedialne (gry, programy, filmy - słowem wszystko), do pracy z programami profesjonalnymi, wykorzystującymi procesor/ram/dysk. Zestawy zaczynają się już od 1000 zł.

Skoro tak, i ma to być standardowa "skrzynka", to odsyłam do forum dyskusyjnego specjlizujacego się w obecnych trendach. Forum PClab.

 
 

1
Nov
    Ewolucja Windows (1985 - 2009)

Na poniższym filmie możesz zobaczyć jak wygladała pierwsza i kolejne wersje tego popularnego systemu operacyjnego. Dodatkowo autor filmu dodał zrzuty ekranu wersji, które nigdy nie doczekały się oficjalnych wersji. Film wart obejrzenia.

Jako ciekawostkę dodam, że Microsoft w polskiej wersji językowej wydał dopiero Windows 3.1 w 1992 roku.

Kliknij aby obejrzeć na YouTube (czas 10:52)

 
 

30
Oct
    Nowe netbooki już bez Windows XP

Niestety, ale jeśli jeszcze gdzieś znajdziesz nowy komputer z preinstalowanym systemem Windows XP, to jesteś szczęściarzem. Uważam, że dzisiaj ze stajni Microsoft'u liczy się Windows 7 i nawet jesli mówmy o mało wydajnych komputerkach, to powinieneś rozglądać się tylko i wyłącznie za tym systemem.koniec_xp

Windows 7 na netbooki to specjalnie mało obciążające wersja i muszę przyznać, że na takim komputerku pracuje się całkiem przyjemnie i płynnie. Z drugiej strony, nalezy sobie uświadomić do czego ten sprzęt jest stworzony. Przede wszystkim: długa praca na baterii, dostęp do sieci, mała waga i gabaryty. Następnie ergonomia i wydajność.

Uwaga: Warto wspomnieć o wszystkich użytkownikach korzystających z Windows XP - Microsoft poinformował oficjalnie o utrzymaniu wsparcia technicznego dla systemu Windows XP do 8 kwietnia 2014 roku. Jednak, podstawowe wsparcie techniczne dla Windows XP zakończyło się 14 kwietnia 2009. Oznacza to, że producent będzie publikował jedynie poprawki dotyczące bezpieczeństwa dla systemu.

 
 

29
Oct
    Kurs: zasilenie konta telefonicznego drogą elektorniczną

W tym krótkim warsztacie pokazuję jak siedząc wygodnie w fotelu, możesz zasilić sobie czy rodzinie telefon na kartę lub mix.

Wystarczy, że posiadasz konto bankowe (nawet te bezpłatne)

Tylko zobacz wideo:
zasilenie_konta_tel

 
 

28
Oct
    Płatności natychmiastowe - opłacanie usług online (mBank)

W niecałe 7 minut, pokażę Ci jak działają płatności drogą elektroniczną. Idziemy z duchem czasu. Kolejki na Poczcie Polskiej niedługo się zmniejszą. Przekonaj się jakie to proste:

mbank 

 
 

27
Oct
    Błyskawiczne zablokowanie komputera

Zdarza się, że na chwilkę gdzieś wychodzimy, a nie chcemy aby ktoś podglądał co ogladamy na ekranie.
Zapamiętaj - jednocześnie wciśnij klawisze: win+L
Klawisz z logo windows (po lewej obok spacji i alt + klawisz L).

Procedura jest dość bezpieczna jeśli masz założone hasło w trakcie logowania systemu. Jesli nie masz jeszcze hasła to założysz je w: Start --> panel sterowania --> konta użytkowników i filtr rodzinny--> konta użytkowników --> wybierz swoją nazwę i klinij na "utwórz hasło". Podaj odpowiednie. Zaakceptuj zmiany klikając OK. Teraz możesz sprawdzić kombinację klawiszy.

win_l

 
 

27
Oct
    Jeden program warty nawet 200 PLN dziennie zupełnie za darmo

Nowa inicjatywa w świecie dystrybucji oprogramowania! Każdego dnia oferowane jest zupełnie za darmo licencjonowane oprogramowanie. Kiedy w innym przypadku trzeba by było kupić inny produkt. Może Photoshopa tam nie znajdziemy ale za to coś innego przydatnego może się trafić.

Znajdziesz to na stronie http://www.giveawayoftheday.com Organizator twierdzi, że codziennie znajdziesz tam gorący tytuł najlepszych autorów oprogramowania z całego świata.

Aktualnie na stronie do pobrania:

 
 

27
Oct
    Windows. Programy? Tak. Ale nie byle jak.

W dużej mierze, przez sporą ilość zbędnego oprogramowania komputer działa wolno.

Warto zobaczyć o co chodzi w Menu Start --> panel sterowania --> odinstaluj program.
Tam wyświetlone zostaną programy zainstalowane na Twoim komputerze. Warto się zainteresować. Usuń, te z których już od dawna nie korzystasz. Jesli trafisz na pozycję której nie znasz, lepiej ją zachowaj. Usuwasz tylko te, które znasz.

 
 


Strona 4 z 6
Joomla SEO powered by JoomSEF